נתחיל בכך שהנחשים אינם מחפשים את קרבתם של בני האדם ותמיד יעדיפו לברוח כמה שיותר מהר ברגע שיחושו בקרבת איום בצורה של אדם או בעל חיים גדול מהם ויחפשו את ההזדמנות להימלט ולהסתתר .
אז מדוע בעצם הנחשים מגיעים אל החצרות שלנו ,המחסנים, הגינה ואף לתוך הבתים ובתי העסק שלנו ? 
אחת הסיבות להגעת הנחשים היא העובדה שהם נמשכים לריח של מזון, לנחשים חוש ריח מפותח ביותר, אם לא יימצא אצלנו המזון המבוקש, לא תהיה להם סיבה להגיע בכלל. 
איזה מזון מחפשים הנחשים בעצם? המזון העיקרי הוא מכרסמים- חולדות, עכברי שדה ועוד כל מיני מזיקים כמו נדלים ארסיים (הפרטים הקטנים יותר) . 

- חשוב לשמור על החצר נקייה מאשפה על מנת לא למשוך מכרסמים, יש לסגור היטב את פחי האשפה בכדי למנוע מזון ממכרסמים,  במידה ויש עצי פרי יש לאסוף את הפירות הנושרים מהעץ מאותה הסיבה. 
במידה ואנו מגדלים ציפורים, מכרסמים או בעלי חיים שיכולים לשמש כטרף לנחש יש לדאוג למנוע גישה אליהם.
אין להשאיר דברים בחצר שיכולים לשמש כמחסה עבור הנחשים כמו קרטונים זרוקים, חומרי בניין כמו מערומי בלוקים או אבנים , פחים , אסבסטים או כל דבר שלא אמור להיות בחצר,  אותו נרחיק משטח החצר או נאחסן במקומות סגורים. 
נקצץ צמחייה בקרבת שבילים בחצר , נגזום ענפים שקרובים לחלונות או פתחים שיאפשרו גישה אל תוך הבית , צמחייה ליד מזגנים על מנת מניעת מעבר דרך צינורות מים . יש לקצר דשא גבוה על מנת שלא יקרה מצב שנחש ארסי מסתתר בדשא ואנו הולכים יחפים ועלולים לדרוך עליו.

-  בחודשי הקיץ הצפע המצוי משנה את שעות הפעילות שלו לשעות הלילה והוא נחש שצד במארב. אם יעלה על סימני ריח של חולדות או עכברים הוא יישב במארב בתוך צמחייה ליד שבילים. נחשים אינם מבדילים בין שביל ריח בתוך הגינה או שביל ריח בשדה פתוח ואנו עלולים לא להבחין בהם ולדרוך עליהם או לידם מספיק בשביל להבהיל אותם ולגרום להם להכיש . 
- אין להשאיר נעליים בכניסה לבית שלא בתוך ארון או מקום סגור. נחשים עלולים למצוא בהם מסתור. 
 

סיבה נוספת שבגללה נחשים מחפשים מחסה בשטח החצר או הבית שלנו : 
בעונות החמות : נחשים המחפשים מסתור מהשמש הקופחת במקומות קרירים הרבה פעמים ימצאו את המקומות האלה בתוך קירות , מחסנים ואף בתוך מרתפים ובתים . 
לכן נדאג תמיד לסגור את הדלתות ולא נשאיר אותם ללא השגחה , נאטום חורים וסדקים בקירות. אם לא ימצאו מקום מתאים, ימשיכו הלאה. 
סוף הסתיו לקראת החורף: 
לקראת החורף כשהטמפרטורות מתחילות לרדת הנחשים יחפשו מחסות להעביר בהם את עונת החורף לכן נדאג לשמור על הניקיון בכדי למנוע מהם להעביר את החורף אצלנו במחסן או במרתף. 
עונת הסתיו היא עונת האבקועים (נחשים שבקעו חודש קודם מהביצה) אותם אבקועים הם כמו ילדים קטנים מאד סקרנים ודיי מגושמים מחפשים את דרכם בכל מיני מקומות לכן נמצא אותם בכל מיני מקומות לא מוגדרים , מעט מאד מהם שורדים את העונה הראשונה, הם נטרפים ע"י עופות דורסים וחתולים , נדרסים  בכבישים ונהרגים בידי בני אדם. 
במקרה ונתקלנו בנחש רצוי להזמין לוכד או לבקש זיהוי מלוכד ע"י צילום תמונה כי בכל זאת נרצה לתת להם הזדמנות לחיות את חייהם במקום רחוק מהבית שלנו. 

מה הדרך המומלצת ביותר לדעת איך להתמודד עם נחש ?.
לקרוא לקרוא ולקרוא עוד על מנת להבין את היצורים הבכלל-לא-מובנים האלה, שלא בצדק. 
מוזמנים לשאול כל שאלה בווטסאפ או בנייד- תמיד נשמח לסייע על מנת למנוע הרג מיותר של בעל חיים מדהים שכזה. 

זכרו, כל הנחשים מוגנים על פי החוק ונחשבים לערך טבע מוגן . 
לכל שאלה אנו פה עבורכם. 24/7  052-8328488 
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%AA_%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%99%D7%94במשך השנה ישנם 2 תקופות בהן נוכל לפגוש יותר מנחש אחד ביחד . 

אפריל - הנחשים יוצאים משנת החורף (תרדמת חורף) לאחר החורף הנחשים יוצאים לחפש מזון לאחר מספר חודשים בהם לא אכלו כלום , הפעולה השנייה תהיה להתנשל ולהחליף את בגדי החורף. 
מאי יוני - עונת החיזור והרבייה - בעונה זו בהרבה פעמים ניתקל במספר נחשים יחדיו 
כשהנקבה בשלה לרבייה תפריש פרומונים הנישאים באוויר הנחשים הזכרים יוכלו לקלוט באמצעות חוש ריח מפותח מאד את הריח ממרחקים גדולים ויגיעו למקור הריח. בתחילת העונה יתמודדו מספר נחשים על שטח (טרטוריה )  
יוני יולי - הנקבות מטילות ביצים במקומות מסתור שונים ומשונים שבהם הטמפרטורה תהיה אחידה לא חמה מידי ולא קרה מידי על מנת לתת לאבקועים סיכוי להגיח אל העולם. 
זמן בקיעת הביצים שונה בין סוגי הנחשים אצל הצפעים למשל זמן הבקיעה הוא 45 יום בממוצע. אצל זעמנים יארך כ-60 יום.
אצל הנחשים האחרים כמו הזעמנים זמן עד הבקיעה אורך כ- 60 ימים (כחודשיים) והבקיעה תלויה בזמן ההטלה.
ספטמבר אוקטובר.
בעונה זו ניתן יהיה למצוא מספר אבקועים באותו המקום מנקודת המוצא שבה בקעו יחדיו בהפרש של יום יומיים. 
ואפילו בימים הראשונים של החורף עדיין ניתן למצוא אבקועים אבודים שברחו ממסתור לא מוצלח. 

מכאן ועד חודש אפריל הבא פעילות הנחשים תהיה תלויה בטמפרטורות בימים חמים גם באמצע החורף ניתן למצוא נחשים שיצאו לפעילות של חיפוש מזון או מסתור חדש. 
לנחשים אין שעון שאומר להם מתי להיות פעילים ומתי להיכנס לתרדמת חורף הכל עניין של טמפרטורות.. 

בעונות החמות יוני - יולי - אוגוסט - ספטמבר - הרבה נחשים משנים את שעות הפעילות שלהם מיום ללילה כמו הצפע המצוי לכן ביום ימצאו מחסה במקום קריר ובלילה יצאו לפעילות לאיתור מזון. 


נחשים רגישים להפליא לרוב הגירויים, אך יש חוש אחד שנראה שהם לא ישתמשו בו : שמיעה.
 אין להם אמצעים גלויים לאיתור צלילים באוויר, מאחר שהם חסרים איברים חיוניים כמו  עור התוף ואת האוזן החיצונית. מצוידים רק באוזן פנימית המקושרת למנגנון הלסת בעצם אחת של האוזן התיכונה שנקראת :קולומלה אוריס (ראה ערך אוזן תיכונה ) , נראה שנחשים לא יוכלו  לשמוע את העולם כפי שאנו מכירים אותו. הם יצטרכו להסתמך על חישה של רעידות המועברות דרך הלסת. אולם הדיון בשאלה האם נחשים שומעים צלילים מוטסים (צלילים הנישאים באוויר כמו שאנחנו שומעים )  עדיין נתון לוויכוח. כאשר הוכח שצלילים מסוימים יכולים ליצור ויברציות מספקות בכדי לגרום לנחש לחוש בהם. 
נחשים הם בעל חיים יחידאי מרגע הבקיעה מהביצה ועד יום מותם כך שאמא נחשה אחרי שסיימה להטיל את הביצים ממשיכה בחייה בלי להתעכב על גורל הקטנים . 

הפעמים היחידות שבהן ניתקל ביותר מנחש אחד הם :
עונת הרבייה: נחשים בוגרים שמתכנסים לטובת רבייה . 
עונת האבקועים - כאשר מספר נחשים בוקעים מהביצים ומתחילים להתפזר להמשך חייהם בעולם הגדול. 
הבחנו בנחש במתחם הבית או העבודה מה עושים ? . 
1. ננסה לשמור על קור רוח ונשמור על מרחק סביר של כמה מטרים ונחייג ללוכד . 
2. נרחיק ילדים ובעלי חיים כלבים ואו חתולים .
3. לא ננסה לפגוע בנחש רוב ההכשות הן תוצאה של ניסיון התעסקות עם הנחש כמו כן לא ננסה לזרוק עליו כלום או להלחיץ אותו אחרת הוא ינסה לברוח בכל מחיר ויהיה קשה מאד לאתר.
4. זמן הגעה עד לבית הלקוח הוא חשוב ביותר ולכן צריך לבקש הערכת זמן עד להגעת הלוכד. 
5. נשמור על קשר עין עם הנחש כך יהיה קל ובטוח יותר לאתר את הנחש ברגע שהלוכד מגיע לפעמים הנחש יכנס למסתור וברגע שנהיה נוכחים במקום הנחש יישאר במסתור ולא יצא כל עוד אנחנו שם. 
6. נהיה בקשר עם הלוכד ניתן לו סימני זיהוי על מנת שיוכל להעריך על איזה נחש מדובר וכך ידע איך לגשת למלאכה. / או במקביל לצלם את הנחש מרחוק בצורה הכי ברורה שאפשר בסיטואציה הנוכחית . 
7. במידה ונתקלנו בנחש בתוך הבית יש לסגור את החלונות ואת הדלת , יש להניח סמרטוט מתחת לדלת על מנת למנוע מהנחש לצאת.

במידה ואתם מפחדים להישאר במקום התרחקו ונסו לאתר לאיזה כיוון הלך הנחש, איך הוא נראה.
 הרבה פעמים בגלל הלחץ אנו לא זוכרים אפילו איך הוא נראה ונחש קטן נראה לנו כמו מפלצת גדולה. חשוב לשמור על קור רוח ככל שניתן ולתת סימנים מזהים בצורה שקולה. 
מהו מכשיר ויברטוני ? מדובר על מכשיר חשמלי היוצר ויברציות על בסיס קבוע שאמורה להרחיק נחשים ע"י שימוש באפשרות הנחש לחוש ויברציות ותנודות באדמה. 
האם המכשיר יעיל? התשובה פשוטה וחד משמעית לא ! לא יעיל ולא מועיל ישראלים איפה שלא יהיו ימכרו לכם שטויות בצורה של הדברה במחירים מופקעים וימכרו לכם סיפורים מפחידים בכדי שתקנו . 
כבר הגעתי למספר בתים וראיתי את השטות הזו בזמן שלכדתי  את הנחש... 
אל תתפתו לשטויות שמוכרים לכם מדבירים וסוחרים איזה שלא יהיו . 
בישראל ישנם הרבה מתווכים כל מיני אתרים ואנשים שהם לא לוכדי נחשים הם בסך הכל חברות פרסום וסוחרים
מטרתם : לקבל את השיחות שלכם ואז מוכרים את הפניה ללוכדים בתמורה לאחוזים , מה שגורם להתייקרות השירות. אנשים כאלה לא יוכלו לייעץ לכם בצורה מקצועית מה לעשות ואיך להתמודד ברגע האמת אלה רק לעכב אתכם עד שיאתרו את לוכד הנחשים שיסכים לתת להם אחוזים בתמורה לעבודה. וודאו תמיד שהאדם שאתכם בטלפון שהוא אכן לוכד מוסמך ולא מתווך והוא זה שיגיע ויבצע את הלכידה בעצמו ואם צריך לא להתבייש לבקש לראות תעודת לוכד בתוקף!. 
בין אותם מפרסמים :  חברות פרסום , סוחרים ,חברות הדברה , וכל מי שעונה על ההגדרה של לא לוכד נחשים בפועל.
חריגים : 
חלק מחברות ההדברה (מדגיש לא כולן !) גם כן מוכרות את השירות כך שתוודאו שהאדם שאיתו אתם מדברים הוא זה שמגיע בעצמו ללכוד את הנחש )
כך תרוויחו מחיר הוגן ושירות מקצועי.
בקישור הבא תוכלו לצפות בדף מידע מקיף - ממה עשוי הנשל, למה הנחש משיל אותו, מה אפשר להסיק אם מצאנו נשל בחצר ומה עלינו לעשות: נשל הנחש- כל מה שחשוב לדעת
 נחשים יודעים לשחות מצוין ולא מדובר רק על נחשי מים . 
מה נצפה מלוכד הנחשים ? 
תעודה בתוקף מטעם רשות הטבע והגנים 
סגירת מחיר מראש עוד לפני ההגעה 
מאמץ להגיע הכי מהר שרק יוכל על מנת שנהיה כמה שפחות בסיטואציה הלא נעימה הזו  ונוודא זמן הגעה . 
לאחר הלכידה יסביר וייתן טיפים איך להתמודד ומה אפשר לשפר על מנת להקטין את הסיכוי למפגשים כאלה בעתיד. 
ניסיון רב באיתור ולכידת נחשים. 
אחריות במקרה והנחש לא נלכד. 
מחיר הוגן ! 
אדיבות סבלנות.
מתן פתרון שמתאים קודם כל ללקוח. 
ציוד מתאים ולבוש בטיחותי. 

בנושא שמירה על הטבע 
מכיוון שחלק מהאג'נדה שלנו היא שמירה על ערכי טבע מוגנים בפרט ועל הטבע בכלל חשוב לדעת גם לדעת מה לעשות עם הנחש שנלכד איזה אזור מתאים לו יותר גם בכדי שלא יפגוש בני אדם שוב , וגם לדעת מהו בית הגידול האידיאלי עבורו כמו כן במקרה של פציעה ויש צורך בהמשך טיפול שיהיה לו ידע מינימלי איך לגשת ולבדוק את חומרת הפציעה.
ובסוף התהליך שחרור בחזרה אל הטבע במקום שמתאים לו מבחינת בית גידול. 
בקישור הבא תוכלו לצפות בדף מידע מקיף - ממה עשוי הנשל, למה הנחש משיל אותו, מה אפשר להסיק אם מצאנו נשל בחצר ומה עלינו לעשות: נשל הנחש- כל מה שחשוב לדעת